Pele: Ja gjashtë futbollistët më të mirë të gjitha kohërave

Sport26.05.2016 10:43

Legjenda e futbollit Pele në një intervistë të gjatë për \"La Gazzeta dello Sport\" ndër të tjera i është përgjigjur edhe një pyetje për futbollistët më të mirë në histori sipas tij.


“Është e vështirë, pasi në çdo epokë ka pasur dikë që ka spikatur. Së pari ka qenë Di Stefano, pastaj Cruyff, Beckenbauer, Bobby Charlton, Maradona dhe tani Messi. 


Ai më pëlqen më shumë pasi është më i kompletuar, gjithsesi edhe Ronaldo me Neymar janë shumë të mirë. Kanë stile të ndryshime, por mund ta ndryshojnë një ndeshje”, ka thënë Pele.


Braziliani njihet si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.  

Republika Plus