Kombëtarja e humbë një yll të saj për "Euro 2016"?

Sport30.05.2016 10:16

Burim Kukeli ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në kokë gjatë finales së Kupës së Zvicrës ndaj Luganos.


Mesfushori nga Gjakova është zëvendësuar në minutën e 20-të duke mos mundur ta vazhdoi ndeshjen të cilën Zurichu i tij e fitoi me rezultat minimal 1-0.


Edhe pse ka pasur që gjatë mbrëmjes t’i bashkohet Kombëtares në Austri një gjë e tillë nuk do të ndodhë.


Por edhe gjatë ditës së sotme kur do të bashkohet Federik Veseli me Shqipërinë në fazën përgatitore me Austrinë përsëri mungon Kukeli.Burime të Telegrafit në kampin e Kombëtares tregojnë se Kukeli nuk do t’i bashkohet gjatë ditës së sotme dhe është në rrezik të madh pjesëmarrja e tij në Euro 2016.


32-vjeçari ka zhvilluar 15 ndeshje me Shqipërinë dhe ka qenë pjesë e rëndësishme e formacionit bazë.


Ai ende është duke u trajnuar në spitalin e Zurichut ndërsa pothuajse është e pamundur që t’i bashkohet Shqipërisë por vetëm një mrekulli mund të bëjë që Kukeli të jetë në Francë.  

Republika Plus