Mophie lançon një kasë baterie që karikon telefonin tuaj wireless

Auto & Tech02.06.2016 13:03

Mophie ka lançuar një linjë të re të kasave të baterive për iPhone që do të lejojë përdoruesit për të karikuar smartfonët e tyre përmes wireless. Kasat e reja të baterive Juice Pack vijnë me një bazë karikimi wireless që do ta karikojë iPhone-in tuaj ndërsa do të mbahet magnetikisht në një vend, duke e bërë atë të përdorshëm në sipërfaqe vertikale si në një makinë, ose në tavolinën tuaj.


Juice Packs  të reja janë në përputhje me iPhone 6 / 6S dhe 6 Plus / 6S Plus duke ofruar një 1560mAh shtesë dhe 2420mAh, respektivisht. (Ka edhe një version kase për Samsung Galaxy S7 / S7 Edge.)


Kompania është duke e quajtur linjën e saj të re të produkteve wireless Charge Force. Juice Pack do të kushtojë $ 99 për 6 / 6S ose 129 $ për versionet 6 Plus / 6S Plus, raporton TechSot.Al


Tavolina mbajtëse e baterisë vjen me çmimin $ 59,95, që mund të përdoret edhe në automjetin tuaj, duke e çuar shumën totale për një minimum prej $ 220 për të karikuar iPhone tuaj wireless në shtëpi, punë, dhe në makinë.


 

Republika Plus